Soul Power: Black Star Liner meets Soul Ninjaz

2 03 2010


Wraz z piątą edycją naszego cyklu kontynuujemy przeprawę przez chronologię muzyki afroamerykańskiej. Wraz z prezentacją – rozwijającego się ramię w ramię z funkiem – soulu nadszedł czas zaprosić pierwszych gości:

Soul Ninjaz, w składzie Calak i Wuodee, przygotują zupełnie nieszablonową i niczym nie uzasadnioną selekcję. Soul lat 70. pomieszamy z broken-beatem, Dwele’a z Marleną Shaw, a 4Hero ze Stevie Wonderem. Albo i nie. W każdym razie będzie soulowo. A że soul niejedno ma imię, również różnorodnie.

Nie trzymającego się kurczowo gatunkowych norm, tematycznego seta poprzedzi pokaz filmu „Superfly”, którego jedynym punktem wspólnym z tematem imprezy jest nazwisko autora ścieżki dźwiękowej Curtisa Mayfielda. Choć kompozycjom chicagowskiego wokalisty i producenta bliżej do funkowego groove’u niż soulowego ciepła, film ten lubimy i stanowi on świetną kontynuację blaxploitacyjnej drogi jaką obraliśmy ostatnio wybierając „Sweet Sweetback Badass Song”.

Po gościnnym secie naszych przyjaciół jak zwykle płyty będziemy wybierać my. Nie przejmując się gatunkowymi podziałami, trzymając się „afroamerykańskich korzeni”. Black Soul Liner.

04.03.10
Kamieniołomy
ul. Ossolińskich 7
Warszawa
video: 20.00 / audio: 21:30
wjazd: free

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: