Empire State of Mind

25 03 2010

MIGHTY JOSEPH
Empire State
Urchin Studios

Vast Aire zawsze brzmiał dla mnie przekonująco. W jego emocjonalnych, drapieżnych wersach maksyma „keep it real” materializuje się w wyjątkowo dotkliwy sposób. Ramię w ramię z Vordulem Mega w 2001 roku rozerwali ramy rapowych konwencji. Mroczny debiut Cannibal Ox sprowadził abstrakcyjny hip-hop z powrotem do źródeł. Na wyprane z uczuć, przeludnione osiedla. Uliczna wiarygodność zapakowana w psychodeliczną, poetycką formę u niejednego słuchacza wywołała – coraz rzadsze od schyłku złotej ery – ciarki.
Na początku 2008 roku przy wsparciu Karniege’a, nowojorski MC znów wyrwał się konwencjom by zmiażdżyć cukierkowy, medialny obraz rapu. Na ciężkich, minimalistycznych produkcjach Cryptica, J-Zone’a i Madliba, kipiące agresją historie z getta porażają swoją obrazowością. Wszechobecna przemoc i pęd ku autodestrukcji królują w dzielnicach w których szare bloki zasłaniają widok na Empire State Building. Gorzkie społeczne obserwacje kontrastują z patriotycznym „stanem umysłu” Jay’a Z. Mighty Joseph nie wyznacza nowych prądów na rapowej scenie. Debiutanckiemu albumowi duetu daleko do odkrywczości „The Cold Vain”. Projekt przygniata jednak swoją, tytułową potęgą. Niczym goryl z okładki jest wściekły i nieokiełznany, ale w przeciwieństwie do niego – nie przerysowany.

Reklamy

Działania

Information

One response

4 01 2014
Zija

The calmness, deep breathing and stretching of various yoga classes may fit busy and stressed out individuals who could really use a moment of peace and meditation.

Zija is not a brand new company, but is relatively young and still in it.

Some of these items are the liquefied nutritional line which has 3 solutions namely The Smart Drink, Smart Mix and XM3.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: