West Coast vs East Coast

8 07 2011

WC
Guilty By Affiliation
Lench Mob
2007

KEITH MURRAY
Rap-Murr-Phobia (Fear Of Real Hip-Hop)
Koch
2007

Co poniektórzy ortodoksi za takie zestawienie pewnie srodze się wkurzą. Obydwaj MC’s najbardziej aktywni byli w okresie mocnego podziału na east i west coast. WC należący do owianego złą sławą – Westside Connection dobrze pamięta czasy dissów skierowanych pod adresem nowojorczyków, a Murray, mimo, że bardziej zajęty był własnymi beefami, zawsze sławił Wielkie Jabłko. W 2007 roku, gdy większość raperów ponad podziałami dążyła do… zdobycia kasy, nagrali po dobrym, „klasycznie” brzmiącym albumie. Dub-C, choć obecny na scenie jest już ponad dwie dekady, nigdy nie wyszedł z cienia zachodnich gigantów. Keith wszystkie swoje szanse przesiedział w więzieniu. Przy wsparciu – odpowiednio – Ice Cube’a i Erica Sermona, albumami „Guilty by Affiliation” i „Rap-Murr-Phobia”, po raz kolejny pokazali, że należy się z nimi liczyć. Przestępcze opowieści z ulic LA uderzają swoją surowością, podczas gdy szalone słowotwórcze akrobacje Murray’a są jedynie „przykrywką” dla równie agresywnych treści. Twarda prostota i wariacka zabawa (ciętym) językiem. W tle stopy i werble wybijają równe tempo. Potężny bas z charakterystycznymi piszczałami kontra mocne bębny doprawione samplami. Do tego inaczej rozłożone klawisze i mamy definicje groove’u z dwóch stron Ameryki. „G-funk” i „da funk” wzbogacone o kilka współczesnych patentów producenckich. Mocne tło dla wspieranych przez swoje ekipy autorów albumów. Choć na krążkach przewijają się takie postaci jak Snoop Dogg i The Game, czy – z drugiej strony – Redman i Method Man, to WC i Keith Murray pozostają ciągle na pierwszym planie.

Poniżej singlowe numery z obu albumów:

Reklamy

Działania

Information

4 Komentarze

28 03 2013
top office

I’m gone to inform my little brother, that he should also pay a quick visit this web site on regular basis to get updated from most recent news.

2 04 2013
top movies of 2012

I do not comment, but I browsed a bunch of responses on West Coast vs East
Coast | Black Star Education. I actually do have some
questions for you if it’s okay. Is it simply me or do some of these comments look as if they are coming from brain dead folks? :-P And, if you are posting at other sites, I would like to follow you. Could you post a list of every one of all your social community pages like your twitter feed, Facebook page or linkedin profile?

30 10 2014
professional resume services red deer

professional resume services red deer

West Coast vs East Coast | Black Star Education

11 11 2014
slot machine gratis senza registrazione e senza scaricare

slot machine gratis senza registrazione e senza scaricare

West Coast vs East Coast | Black Star Education

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: