Muzyka Miasta Vol. 2: Los Angeles

18 07 2011

Niemożliwym zdaje się być tańczenie o architekturze – do czego mówienie o muzyce porównał Frank Zappa – jednak dźwiękiem oprowadzać po własnej okolicy, już tak trudno nie jest. Codziennie mijane budynki kładą się cieniem na kompozycjach tysięcy miejskich twórców. Znane z widzenia twarze odbijają się w ich albumach i singlach. Wdzierająca się w nozdrza, metropolitalna atmosfera spowija ich brzmienie.

Klimat Los Angeles od dekad sprzyjał pracy instrumentalistów i wokalistów. Sprzyjał też uprawie roślinności, która nieraz inspirowała twórczość owych muzyków. Producenci hollywoodzkich filmów, w Mieście Aniołów znajdują zwykle kryminalne intrygi i zakulisowe plotki, wspomagany przez płockiego DJ’a/producenta rsp, kolektyw Black Star Liner, w kalifornijskim słońcu szuka natomiast ciętych wersów, syntezatorowych popisów i kosmicznych perkusji.

Laibackowy styl hip-hopowych nawijaczy, rozklekotane produkcje beatowych producentów i melodyjne riffy plażowych panczurów złożą się na kompleksowy przewodnik po ulicach i obrzeżach LA. Twarde, zasady gangsterskiej rzeczywistości wyłożą MC’s noszący czerwone i niebieskie barwy, a nadmorski krajobraz znajdzie swoje odbicie w ciepłych soulowych samplach. Radio Roxy z Miasta na kilka godzin zmieni swoją długość i szerokość geograficzną.

„Welcome Everybody to the Wild, Wild West”
Dr Dre

23.07.11
Radio Roxy z Miasta
ul. Chmielna 9a
Warszawa
start: 21.00
wjazd: free

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: